Trenujemy i osiągamy sukcesy.

Trenujemy i osiągamy sukcesy.

Od września nasi podopieczni uczestniczą w zajęciach sportowo-rekreakcyjnych dofinansowanych przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022. Jest to kontynuacja działań, które rozpoczęliśmy z początkiem bieżącego roku w ramch projektu "AKTYWNI – NIEZALEŻNI. Zajęcia sportowo-rekreacyjne w profilaktyce uzależnień osób z niepełnosprawnością intelektualną", również ze środków Gminy Olsztyn.

W ciągu niespełna trzech miesięcy nasi uczestnicy przejechali ponad 133 km, pokonując trasy: Reszel - Leginy, Gierłoż i Muzeum Mazurskie w Owczarni, szlak wokół Szczytna oraz  Bartąg i okoliczne jeziora. 

Co tydzień spotykamy się również na pływalni uniwersyteckiej, gdzie doskonalimy umiejętności pływackie metodą Halliwick. Dzięki zdobytym sprawnością w dniu 19 listopada wzięliśmy udział w V Narodowej Gali Halliwick w Krakowie. Nasz podopieczny Jakub zdobył brązowy medal na dystancie 50 m ekstra, a Szymon przepłyną 25 m pod wodą, czterokrotnie bijąc swój rekord. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników za ich zaangażowanie i hart ducha.

     

   

   

   

 

poprzednia aktualność następna aktualność