Premiera spektaklu Dziewczyna w oknie.

Premiera spektaklu Dziewczyna w oknie.

Za nami wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które zorganizowaliśmy dla mieszkańców Olsztyna, dzięki wsparciu otrzymanemu ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego na podstawie umowy z dnia 17 sierpnia 2022 r.

W dniu 20 grudnia br. w siedzibie Centrum Edukacji Inicjatyw Kulturalnych odbył się finał projektu „Dziewczyna w oknie”. Spektakl w wykonaniu Integracyjnego Teatru Tańca AUTentYcZni My oraz Grupy Artystycznej WIEDŹMUCHY obejrzało ponad 400 osób. Widowisko teatralno – muzyczne wprawiło mieszkańców w magiczny klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Artyści na scenie poprzez ruch i taniec jasno pokazali wartości, jakimi w życiu warto się kierować. Wzruszeń i pozytywnych emocji wierzymy, że nie zabrakło…

W przygotowanie takiego wyjątkowego wydarzenia zaangażowanych było ponad 80 osób. W scenie finałowej wystąpiło 48 artystów. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim rodzicom zaangażowanym od pierwszego dnia prób, pracownikom technicznym ZPE w Olsztynie, pracownikom Centrum Edukacji Inicjatyw Kulturalnych za owocną współpracę na każdym etapie rozmów i działań, Pani Alicji Tomaszewskiej, koordynatorce i założycielce GRUPY WIEDŹMUCHY za przyjęcie zaproszenia do współpracy nad spektaklem. Wszystkim pozytywnym Wiedźmuchom za bycie z nami od kilku tygodni na próbach oraz wspólne emocje, jakimi widzowie mogli zostać tego dnia obdarowani. Dziękujemy Pani Beacie Salata wraz z uczennicami Policealnej Szkoły im. Zbigniewa Religi w Olsztynie, które wykonały profesjonalne makijaże naszym aktorom.

 

                    

następna aktualność