Zapraszamy na bezpłatne konsultacje do Strefy Głosu.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje do Strefy Głosu.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje do Strefy Głosu. Wystarczy zadzwonić pod numer 89 538 92 50 w. 75 i ... umówić termin. Neurologopedki Krystyna Kowalczyk i Elżbieta Chilińska - Karpowicz szybko pomogą znaleźć sposób na skuteczną komunikację. 

Strefa Głosu jest jedynym na Warmii i Mazurach specjalnym punktem szkoleniowym AAC, czyli komunikacji alternatywnej i wspomagającej. To idealne miejsce dla osób szukających pomocy w doborze metod i urządzeń do porozumiewania się bez słów. 

Najmłodszym dzieciom terapeutki polecają specjalne trenażery ustno- twarzowe, czyli gryzaki logopedyczne, gwizdki o różnego rodzaju ustnikach. Starszym dobierają komunikatory, tablety z programem Mówik czy go – talki, które po wciśnięciu odpowiedniego klawisza odtwarzają nagrane wcześniej komunikaty. Nawet osoby z czterokończynowym porażeniem mózgowym uczone są tutaj komunikowania się za pomocą Cyber Eye, czyli sterowania komputerem za pomocą ruchu gałek ocznych. 

Porady są całkowicie bezpłatne. Mogą służyć nie tylko niemówiącym dzieciom z niepełnosprawnościami, ale także osobom starszym które utraciły zdolność mowy werbalnej np. wskutek udaru czy wylewu. 

 

poprzednia aktualność następna aktualność