Pięć tysięcy róż

Pięć tysięcy róż

24 października br. artyści Integracyjnego Teatru Tańca AUTentYcZni My wystąpili na dużej scenie Teatru im. Stefana Jaracza ze swoją sztuką "Pięć tysięcy róż" dla uczniów olsztyńskich szkół podstawowych. Spektakl jest współczesną odsłoną lektury “Małego Księcia” Antoine’a Saint-Exupery’ego. To przepiękne widowisko o sile miłości, przyjaźni, samotności i o tym, co w życiu najważniejsze. Widz miał możliwość zatrzymać się na chwilę, aby zrozumieć ważność bytu tu i teraz, zastanowić się nad materią, za którą goni wspólczesny człowiek każdego dnia.

Po spektaklu uczniowie mieli możliwość bliżej poznać specyfikę funkcjonowania osób z zaburzeniami autystycznymi oraz porozmawiać z aktorami i opiekunami teatru o ich pracy, codzienności i przygotowaniach do każdej sztuki. Prezentując w środowisku lokalnym spektakle, w których aktorami są przede wszystkim osoby z różnymi zaburzeniami psychicznymi, chcemy przełamywać stereotypy, że twórczość teatralna osób niepełnosprawnych jest „inna”, nieprofesjonalna, że jej miejsce jest poza głównym nurtem teatralnym twórczości osób zdolnych. Integracyjny Teatr Tańca AUTentYcZni My pragnie pokazać sztukę teatralną o wysokiej wartości artystycznej, sztukę piękną i zaangażowaną w głęboki dialog z publicznością, sztukę o dużym ładunku emocjonalnym.

Występ to element zadania "Formuła 3 S. Sztuka - Samodzielność - Spotkanie" w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Od zaradności ku samodzielności - edycja 2023".

  

 

  

  

 

  

 

  

 

poprzednia aktualność następna aktualność