Hanna Drozdek - 15004

 

Imię i nazwisko Podopiecznego:

Hanna Drozdek

Nr subkonta:

15004
 


Historia Hani:

Hania urodziła się w 2007 r. jako wcześniak w +-32 tygodniu ciąży, w ciężkiej zamartwicy z 1 pkt. Apgar. Jej pierwsze dni życia nie były łatwe i jak się później okazało kolejne do też nie należały. Ciągłe infekcje, problemy z jedzeniem, z nerkami, wzmożone napięcie mięśniowe, wada serca, wada wzroku to problemy, z którymi musiała borykać się od urodzenia. Lekarze postawili diagnozę, że Hania nie będzie chodzić, mówić, a nawet siedzieć. I rzeczywiście na początku tak było. Ale efekty systematycznej rehabilitacji z czasem zaczęły być widoczne. Dziewczynka najpierw usiadła, potem zaczęła mówić, a w wieku trzech lat postawiła pierwsze kroki. Rodzice Hani podkreślają, że ma ona w sobie tyle radości i woli walki, że mogłaby nimi obdarować niejednego człowieka. Dziewczynka ma wadę serca. Jest po operacji, ale w przyszłości czeka ją kolejna. Jej wady wzroku to krótkowzroczność, astygmatyzm, zez i oczopląs. Skutkuje to problemami z koordynacją wzrokowo-ruchową, z dużymi trudnościami w poruszaniu się. Niestety jako osoba słabowidząca ma też duże problemy z nauką czytania i pisania. Od trzeciego roku życia Hania karmiona jest też sondą mieszankami wysokokalorycznymi, ponieważ ma niedobór masy ciała i wzrostu. Od sierpnia 2015 r. ma założoną gastrostomię do żywienia.

Dziewczynka jest systematycznie rehabilitowana, usprawniana w zakresie ruchowym, ale także i w zakresie wzroku. Wskazany jest udział Hani w turnusach rehabilitacyjnych oraz zakup w najbliższym czasie sprzętu dla osób słabowidzących m.in. lupy elektronicznej, która pomogłaby dziewczynce w czytaniu. Postępy jakie robi, są dla rodziców wielką radością i dają nadzieję na dalszy rozwój i samodzielność.


Wpłaty prosimy kierować na konto: 

Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce
ul. Turowskiego 1, Olsztyn
Bank Pekao S.A.
31 1240 5598 1111 0010 5333 3574
Tytułem:
15004 Hanna Drozdek

1% za Wyjątkowe Serce
W formularzu PIT wpisz numer
KRS 0000081499
W rubryce "Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%" podaj:
15004 Hanna Drozdek

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola "Wyrażam zgodę". 


Apel rodziców:

Szanowni Państwo,

„Ludzie są jak kwiaty: stworzeni do tego, aby się rozwijać”. (André Liége)

Zwracamy się do Państwa z prośbą  przekazanie 1% podatku na to, aby nasza córeczka mogła się dalej rozwijać. Umożliwią jej to zakup sprzętu do nauki, udział w turnusach rehabilitacyjnych i systematyczne wsparcie specjalistyczne.  

Będziemy wdzięczni za każde wsparcie.

 

Rodzice Hani 


Zdjęcia: