Co mają ze sobą wspólnego Mały Książę i Integracyjny Teatr Tańca AUTentYcZni My?

Co mają ze sobą wspólnego Mały Książę i Integracyjny Teatr Tańca AUTentYcZni My?

"Pięć tysięcy róż" to tytuł najnowszej sztuki, nad której przygotowaniem pracuje Integracyjny Teatr Tańca AUTentYcZni My. Jest to współczesna odsłona "Małego Księcia" Antoine'a Saint-Exupery'ego. To historia chłopca, który na co dzień czuje się bardzo samotny. Pewnego dnia zasypia... W śnie przenosi się na inną planetę, na której spotyka wielu ciekawych ludzi. Podejmuje próby zaprzyjaźnienia się z nimi. Jednakże szybko okazuje się, że oni są INNI - egoistyczni, narcystyczni, skupionymi wyłącznie na sobie i uganiający się za własnym szczęściem. Jednak jak na ironię losu potrafią się tylko unieszczęśliwiać. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Nie zauważają, że prawdziwej miłości czy przyjaźni nie można kupić. Na szczęście nie wszystko w tym śnie okaże się koszmarem. Główny bohater doświadczy w nim również najpiękniejszego z uczuć, jakim jest miłość.  To przepiękny spektakl o sile miłości, przyjaźni, samotności i o tym, co w życiu najważniejsze. Widz zatrzyma się na chwilę, aby zrozumieć ważność bytu tu i teraz, nad materią, za którą gonimy każdego dnia.  

Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce znalazło się w gronie laureatów konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego w 2020 r. Dzięki uzyskanemu wsparciu realizuje warsztaty teatralne dla osób niepełnosprawnych, aktorów Integracyjnego Teatru Tańca  AUTentYcZni My. Dzięki systematycznie prowadzonym zajęciom, możliwe będzie przygotowanie przedstawienia teatralnego zaangażowanego w głeboki dialog z publicznością, a jednocześnie będzie wspomagało kulturową emancypację ludzi niepełnosprawnych. 

 

  

  

 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego  na podstawie umowy  Nr KE.121.2020/ES z dnia 16.09.2020 r. 

 

poprzednia aktualność następna aktualność