Aktualności - szkoła przysposabiająca do pracy

Mimo własnych ograniczeń pomagają innym

 W olsztyńskim domu opieki Laurentius mieszkają starsi ludzie, którzy czują się bardzo samotni. Niedawno odwiedzili ich uczniowie SPDP w ZPE i przywrócili uśmiechy na twarzach. Wyjście zorganizowały Justyna Dowiedczyk, Anna Dec - Kwiatkowska i Milena Lewandowska. 

czytaj więcej

Kolejny krok do samodzielności. Uczniowie posprzątali teren szkoły

Ludzie z niepełnosprawnościami chcą i potrafią pracować, jak wszyscy inni chcą czuć się potrzebni. Dziś (19.09) po raz kolejny udowodnili to Karol, Maciej i Paweł, uczniowie SPDP z  pomocą nauczycielki Justyny Dowiedczyk.

czytaj więcej

W Parku Pracy można zamówić pyszne ciasto na weekend!

Macie ochotę na prawdziwe domowe ciasto, a nie potraficie/nie macie czasu go upiec? Żaden problem - uczniowie z pomocą nauczycielki Marioli Samborskiej zrobią to za Was w Parku Pracy. Wystarczy złożyć zamówienie, zapłacić za składniki i w piątek odebrać wypiek.

czytaj więcej

Dzięki umowie z gastronomikiem uczymy profesjonalnego gotowania

Turniej MasterChef, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, był kolejnym etapem współpracy ZPE z Zespołem Szkół Gastronomiczno - Spożywczych w Olsztynie. Już drugi rok szkolny współpracujemy z popularnym "gastronomikiem" na mocy podpisanej umowy. 

czytaj więcej

Praca wewnętrznie użyteczna

Działalność pracowni gospodarczej Parku Pracy nie jest równie efektowna jak tych tworzących rękodzieło, ale z pewnością co najmniej równie potrzebna. Młodzież uczy się tutaj prostych prac domowych i samodzielności.

czytaj więcej

Myjnia na miarę zawodowych marzeń

Uczniowie z Parku Pracy ZPE udowodnili po raz kolejny, że świetnie nadają się do pracy zawodowej. Tym razem sprawdzili się na myjni samochodowej, gdzie własnoręcznie wyszorowali auto. - Ja bym chciał tam zawsze pracować - mówi Kamil z autyzmem. 

czytaj więcej

Marcowy Klub Autysty, czyli sportowa lekcja samodzielności

Grupa nastolatków spędza wieczór w parku trampolin przy ul. Leonharda. Skaczą, zamawiają napoje, doskonale się bawią. I niby nie byłoby nic w tym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wszyscy są niepełnosprawni intelektualnie... We wtorek (28.03) odbyło się wyjście Klubu Autysty koordynowane przez Michała Romanowskiego.

czytaj więcej

W Parku Pracy III uczniowie robią świetne rzeczy z drewna

Stylizowane obrazy według metody de coupage, ładne i funkcjonalne wieszaki na ubrania, ozdobne donice. To tylko niewielka część przedmiotów, jakie powstają właśnie w Parku Pracy III ZPE.

czytaj więcej