Aktualności - gimnazjum ZPE

Sposób na Świteziankę: spektakl w trzech aktach

Lekcje języka polskiego nie muszą być nudne, a omawianie klasycznych lektur sztampowe i nieinteresujące. Ewa Dominiak, polonistka gimnazjum i liceum ZPE, potrafi zainteresować uczniów każdym tematem. Zajęcia o "Świteziance" Mickiewicza przerodziły się w autorskie spektakle młodzieży w rozmaitych interpretacjach. 

czytaj więcej

Gimnazjaliści poznają zawody

 Co robi na co dzień pokojówka, jakie są zadania kelnera, recepcjonisty, kucharza i pracownika gospodarczego w hotelu? Szczegóły profesji właśnie poznali uczniowie klas II gimnazjum ZPE dzięki bwizycie w olsztyńskim hotelu Omega. I w teorii, i w praktyce, bo mieli niepowtarzalną okazję sprawdzić się w wymienionych funkcjach. Wycieczka zainaugurowała tegoroczny projekt gimnazjalny "Poznajemy zawody", koordynowany przez Joannę Wrzosek. 

czytaj więcej

Koncert patriotycznych pieśni na 99 rocznicę odzyskania niepodległości

 Obchody Dnia Niepodległości w gimnazjum ZPE były w tym roku wyjątkowe. Uroczysty apel niemalże w całości przygotowali uczniowie klas IIIa i IIIb. Samodzielnie wybrali piosenki, z niewielką pomocą zrobili dekoracje. Efekt końcowy był niezwykły i poruszający. 

czytaj więcej

Gimnazjaliści podsumowali kolejny projekt teatralny

Przedstawienie na motywach legendy "Zaklęty zamek" Marii Zientary - Malewskiej zakończyło tegoroczną pracę uczniów klas II c i II d gimnazjum ZPE. Projekt koordynowały Ewelina Soliło, Magdalena Złotowska i Krystyna Kowalczyk.

czytaj więcej

Gimnazjaliści pisali ogólnopolskie dyktando

Trzymajcie kciuki za wyjątkowych gimnazjalistów ZPE! Dziewięcioro z nich pisało dziś (16. 05) Ogólnopolskie Dyktando Szkolne. Akcję organizowaną przez Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy wprowadziła do ZPE Magdalena Stando. Wyniki 21 czerwca.

czytaj więcej

Gra terenowa, aktywna interdyscyplinarna edukacja

Nauczyciele gimnazjum ZPE postanowili sprawdzić wiedzę uczniów z matematyki, biologii, chemii i języka angielskiego. Wymyślili więc... grę terenową na terenie przy szkole, łącząc dobrą zabawę z rozwiązywaniem testów z różnych dziedzin.

czytaj więcej

Żółte Żonkile, czyli gimnazjaliści poznają historię powstania w Getcie Warszawskim

- Żydzi nie mieli najmniejszych szans na zwycięstwo w powstaniu w 1943 roku. Wybrali taką drogę, żeby ocalić własną godność - mówiła dziś (12.05) Ewa Dominiak, polonistka z gimnazjum ZPE podczas wyjątkowej lekcji o historii powstania w getcie.

czytaj więcej

Islam czy globalne ocieplenie? Koło Hybryda o zagrożeniach cywilizacyjnych

Nauczyciele gimnazjum ZPE połączyli lekcje fizyki i języka polskiego. Tak powstała innowacja pedagogiczna: interdyscyplinarne koło naukowe Hybryda. Dziś (17.05) uczniowie dyskutowali o zagrożeniach dla ludzkości. Za dwa największe uważają islam i zmiany klimatu.

czytaj więcej