Aktualności - gimnazjum ZPE

Kocham Cię szkoło, czyli test na 15 - lecie

Ilu uczniów uczy się w ZPE? Ile aut parkuje codziennie na parkingu, ile kilogramów ziemniaków obierają panie kucharki? Na takie pytania odpowiadali dziś (22.06) gimnazjaliści w teście z okazji jubileuszu szkoły. Wszyscy dobrze się bawili i ex equo zwyciężyli.

czytaj więcej

Uczniowie na medal :-)

Z cyklu: przedstawiamy wyjątkowych uczniów ZPE. Dziś poznajcie Patryka, Bartka i Alana z klasy III c gimnazjum ZPE. Przeczytajcie, jak pięknie podsumowała ich na koniec roku szkolnego wychowawczyni Beata Malko.

czytaj więcej

Gimnazjaliści podsumowali kolejny projekt teatralny

Przedstawienie na motywach legendy "Zaklęty zamek" Marii Zientary - Malewskiej zakończyło tegoroczną pracę uczniów klas II c i II d gimnazjum ZPE. Projekt koordynowały Ewelina Soliło, Magdalena Złotowska i Krystyna Kowalczyk.

czytaj więcej

Wycieczka do Sopotu

Nauczyciele gimnazjum ZPE zafundowali swoim uczniom prawdziwy przedsmak wakacji - zabrali ich na całodniową wycieczkę do bajecznego Sopotu. Uczestnicy przywitali się z morzem, spacerowali po słynnym deptaku i regenerowali siły przed końcem roku szkolnego.

czytaj więcej

Młodzież z Klubu Autysty pożegnała się na wakacje

Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Klubu Autysty odbyło się nad jeziorem Długim w prawdziwie piknikowej scenerii. Młodzież tańczyła, piekła kiełbaski przy ognisku i dobrze bawiła się w swoim towarzystwie. Teraz uczestnicy spotkają się we wrześniu.

czytaj więcej

Jedyny taki bal. W piątek święto absolwentów

Tegoroczni absolwenci gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy ZPE jutro (9.06) będą mieli swój prawdziwy bal. Dziś z determinacją ćwiczyli poloneza, którym zainaugurują świętowanie.

czytaj więcej

Gimnazjaliści pisali ogólnopolskie dyktando

Trzymajcie kciuki za wyjątkowych gimnazjalistów ZPE! Dziewięcioro z nich pisało dziś (16. 05) Ogólnopolskie Dyktando Szkolne. Akcję organizowaną przez Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy wprowadziła do ZPE Magdalena Stando. Wyniki 21 czerwca.

czytaj więcej

Gra terenowa, aktywna interdyscyplinarna edukacja

Nauczyciele gimnazjum ZPE postanowili sprawdzić wiedzę uczniów z matematyki, biologii, chemii i języka angielskiego. Wymyślili więc... grę terenową na terenie przy szkole, łącząc dobrą zabawę z rozwiązywaniem testów z różnych dziedzin.

czytaj więcej