Aktualności - gimnazjum ZPE

Obiad czwartkowy w pracowni polonistycznej

Lekcje języka polskiego i omawianie klasycznych lektur nie muszą być nudne i sztampowe. Ewa Dominiak, polonistka ZPE udowadnia codziennie, że nauczyciel może zainteresować każdym tematem, o ile znajdzie pomysł. Dziś (5.10) zajęcia o polskim Oświecenia odbyły się w scenerii słynnych obiadów czwartkowych Stanisława Augusta. Był suto zastawiony stół, rokokowe obrazy w tle i oczywiście intelektualne dyskusje.

czytaj więcej

Zwierzę nie jest rzeczą. Światowy Dzień Zwierząt w ZPE

Dlaczego powinniśmy szanować prawa naszych "braci mniejszych" i jak zwierzęta pomagają nam w codziennym życiu. O tym dziś (5.10) mówili uczniom gimnazjum i liceum nauczyciele Mariusz Adamowicz i Agnieszka Kontrymowicz.

czytaj więcej

Kocham Cię szkoło, czyli test na 15 - lecie

Ilu uczniów uczy się w ZPE? Ile aut parkuje codziennie na parkingu, ile kilogramów ziemniaków obierają panie kucharki? Na takie pytania odpowiadali dziś (22.06) gimnazjaliści w teście z okazji jubileuszu szkoły. Wszyscy dobrze się bawili i ex equo zwyciężyli.

czytaj więcej

Uczniowie na medal :-)

Z cyklu: przedstawiamy wyjątkowych uczniów ZPE. Dziś poznajcie Patryka, Bartka i Alana z klasy III c gimnazjum ZPE. Przeczytajcie, jak pięknie podsumowała ich na koniec roku szkolnego wychowawczyni Beata Malko.

czytaj więcej

Gimnazjaliści podsumowali kolejny projekt teatralny

Przedstawienie na motywach legendy "Zaklęty zamek" Marii Zientary - Malewskiej zakończyło tegoroczną pracę uczniów klas II c i II d gimnazjum ZPE. Projekt koordynowały Ewelina Soliło, Magdalena Złotowska i Krystyna Kowalczyk.

czytaj więcej

Gra terenowa, aktywna interdyscyplinarna edukacja

Nauczyciele gimnazjum ZPE postanowili sprawdzić wiedzę uczniów z matematyki, biologii, chemii i języka angielskiego. Wymyślili więc... grę terenową na terenie przy szkole, łącząc dobrą zabawę z rozwiązywaniem testów z różnych dziedzin.

czytaj więcej

Żółte Żonkile, czyli gimnazjaliści poznają historię powstania w Getcie Warszawskim

- Żydzi nie mieli najmniejszych szans na zwycięstwo w powstaniu w 1943 roku. Wybrali taką drogę, żeby ocalić własną godność - mówiła dziś (12.05) Ewa Dominiak, polonistka z gimnazjum ZPE podczas wyjątkowej lekcji o historii powstania w getcie.

czytaj więcej

Islam czy globalne ocieplenie? Koło Hybryda o zagrożeniach cywilizacyjnych

Nauczyciele gimnazjum ZPE połączyli lekcje fizyki i języka polskiego. Tak powstała innowacja pedagogiczna: interdyscyplinarne koło naukowe Hybryda. Dziś (17.05) uczniowie dyskutowali o zagrożeniach dla ludzkości. Za dwa największe uważają islam i zmiany klimatu.

czytaj więcej