Aktualności - gimnazjum ZPE

Przedwiosenny Dzień Sportu

 Wspólnie ścigali się w sztafecie, toczyli na czas ogromne piłki i... rywalizowali w konkurencji najszybszego przebrania nauczyciela. Dziś (7.03) w gimnazjum ZPE odbył się Dzień Sportu organizowany przez Anetę Mościbrocką. 

czytaj więcej

Praca wewnętrznie użyteczna. Młodzież poznaje zawód portiera

 Uczniowie gimnazjum i szkoły przysposabiającej na zmiany pełnią dyżury w szkolnym centrum monitoringu. Pod dyskretną opieką wychowawców otwierają drzwi, obserwują zdarzenia na ekranach, pilnują podpisów na listach. - To trening umiejętności społecznych i wstęp do praktycznej nauki zawodu - mówią nauczyciele. - Uczniowie czują się potrzebni, spełnieni, starają się jak najlepiej wypełniać obowiązki.  

czytaj więcej

Dzień pączka

Wspólne gotowanie rozwija nie tylko zdolności kulinarne, ale także umiejętności społeczne. Nauczyciele gimnazjum ZPE zorganizowali uczniom Dzień Pączka na zakończenie karnawału. 

czytaj więcej

Nie tylko uczona. Nietypowa lekcja o Marii Skłodowskiej - Curie

Była dwukrotną noblistką, ale także rysowniczką, poliglotką, feministką, przyjaciółką Einsteina i miłośniczków psów. Biografię naszej wielkiej rodaczki przybliżyli dziś (9.01) swoim kolegom uczniowie Gabriela Szczubełek i Michał Kołodziejczyk w roli Marii i Piotra Curie. 

czytaj więcej

Wisażysta bez tajemnic. Uczniowie poznają zawody

 Makijażysta to ciekawy artystyczny zawód, o którym często marzą dziewczyny ze szkół średnich. Dziś (12.01) wyjątkowi gimnazjaliści ZPE mieli okazję podziwiać pracę Adriany Ciskowskiej, młodej wisażystki. Spotkanie zorganizowały Joanna Mrugała i Agnieszka Skindel - Bieńkowska w ramach projektu "Zawody bez tajemnic" koordynowanego przez Joannę Wrzosek. 

czytaj więcej

Moje umiejętności, moja przyszłość zawodowa

Co robi dźwiękowiec, co dziennikarz i jak powstaje audycja radiowa na żywo? O tym przekonali się na własne oczy uczniowie klasy II e gimnazjum podczas wycieczki do Polskiego Radia Olsztyn.

czytaj więcej

Gimnazjaliści poznają zawody

 Co robi na co dzień pokojówka, jakie są zadania kelnera, recepcjonisty, kucharza i pracownika gospodarczego w hotelu? Szczegóły profesji właśnie poznali uczniowie klas II gimnazjum ZPE dzięki bwizycie w olsztyńskim hotelu Omega. I w teorii, i w praktyce, bo mieli niepowtarzalną okazję sprawdzić się w wymienionych funkcjach. Wycieczka zainaugurowała tegoroczny projekt gimnazjalny "Poznajemy zawody", koordynowany przez Joannę Wrzosek. 

czytaj więcej

Gimnazjaliści podsumowali kolejny projekt teatralny

Przedstawienie na motywach legendy "Zaklęty zamek" Marii Zientary - Malewskiej zakończyło tegoroczną pracę uczniów klas II c i II d gimnazjum ZPE. Projekt koordynowały Ewelina Soliło, Magdalena Złotowska i Krystyna Kowalczyk.

czytaj więcej