Aktualności - gimnazjum ZPE

Pierwszy taki ważny sprawdzian. Egzamin gimnazjalny rozpoczęty

 Połamania piór życzymy 9 gimnazjalistom ZPE, którzy dziś (18.04) rozpoczęli trzydniowe zmagania z testem podsumowującym wiedzę zdobytą przez 3 lata. Maraton egzaminacyjny zainaugurują blokiem humanistycznym - testem z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie. Jutro zmierzą z naukami matematyczno - przyrodniczymi, pojutrze - z językiem obcym. Wyniki poznają 15 czerwca. 

czytaj więcej

Wiosenny Dzień Sportu

 W tych zawodach wszyscy zostali zwycięzcami, a najważniejsze okazały się sportowe emocje :-) Dziś (22 maja) młodzież z niepełnisprawnością intelektualną z gimnazjum i SPDP obchodziła tradycyjne Święto Sportu organizowane przez nauczycieli Krzysztof Małż (koordynator), Łukasz Kowalski, Piotr Glicner i Ewa Łuczak. 

czytaj więcej

Dzień Ptaków

Jak wyglądają na żywo i z bliska puchacz, myszołowiec czy pustułka? Dziś (13.04) naocznie przekonali się uczniowie gimnazjum i liceum ZPE. Wizyta Łukasza Krawca, profesjonalnego sokolnika, była największą atrakcją obchodów Dnia Ptaków w gimnazjum i liceum ZPE zorganizowanych przez Joannę Mrugałę i Mariusza Adamowicza. 

czytaj więcej

Kolejny sukces gimnazjalistów i licealistów!

 Liceum w ZPE istnieje zaledwie od siedmiu miesięcy, a  razem z gimnazjum okazało się najlepsze w wojewódzkim konkursie plastyczno - literacko - biologicznym :-) Uczniowie zajęli drugie miejsce (pierwszego nie przyznano) w konkursie pod hasłem "Ptaki - literackie i fotograficzne impresje" organizowanym przez Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie. 

czytaj więcej

Praca wewnętrznie użyteczna. Młodzież poznaje zawód portiera

 Uczniowie gimnazjum i szkoły przysposabiającej na zmiany pełnią dyżury w szkolnym centrum monitoringu. Pod dyskretną opieką wychowawców otwierają drzwi, obserwują zdarzenia na ekranach, pilnują podpisów na listach. - To trening umiejętności społecznych i wstęp do praktycznej nauki zawodu - mówią nauczyciele. - Uczniowie czują się potrzebni, spełnieni, starają się jak najlepiej wypełniać obowiązki.  

czytaj więcej

Nie tylko uczona. Nietypowa lekcja o Marii Skłodowskiej - Curie

Była dwukrotną noblistką, ale także rysowniczką, poliglotką, feministką, przyjaciółką Einsteina i miłośniczków psów. Biografię naszej wielkiej rodaczki przybliżyli dziś (9.01) swoim kolegom uczniowie Gabriela Szczubełek i Michał Kołodziejczyk w roli Marii i Piotra Curie. 

czytaj więcej

Wisażysta bez tajemnic. Uczniowie poznają zawody

 Makijażysta to ciekawy artystyczny zawód, o którym często marzą dziewczyny ze szkół średnich. Dziś (12.01) wyjątkowi gimnazjaliści ZPE mieli okazję podziwiać pracę Adriany Ciskowskiej, młodej wisażystki. Spotkanie zorganizowały Joanna Mrugała i Agnieszka Skindel - Bieńkowska w ramach projektu "Zawody bez tajemnic" koordynowanego przez Joannę Wrzosek. 

czytaj więcej

Moje umiejętności, moja przyszłość zawodowa

Co robi dźwiękowiec, co dziennikarz i jak powstaje audycja radiowa na żywo? O tym przekonali się na własne oczy uczniowie klasy II e gimnazjum podczas wycieczki do Polskiego Radia Olsztyn.

czytaj więcej