Aktualności - szkoła podstawowa ZPE

Idą święta! Dzieci zagrały w jasełkach

 Wielkie odliczanie do Wigilii rozpoczęte :-) Uczniowie szkoły podstawowej ZPE przedstawili dziś (11.12) piękny bożonarodzeniowy spektakl. Scenariusz i reżyseria - Julita Sierota, katechetka. 

czytaj więcej

Interaktywna lekcja o zdrowiu i higienie

 Maja, Piotr, Maciej, Ewa, Zosia, Filip i Bartek. Uczniowie klas Vg i Vj Ilony Gdyk i Izabeli Sawilskiej wybrali się na arcyciekawą lekcję do olsztyńskiego Parku Naukowo - Technologicznego. Układali narządy w brzuchu manekina, słuchali bicia sercam myli modelowe zęby ogromną szczoteczką i poznawali podstawy pierwszej pomocy. 

czytaj więcej

Kolejna edukacyjna wycieczka:bliskie spotkanie z koleją

 Ewa, Zosia i Filip, uczniowie klasy Vj szkoły podstawowej ZPE, razem z wychowawczynią Izabelą Sawilską wybrali się na miejskie obchody Dnia Kolejarza na Dworcu Głównym w Olsztynie. Dzięki organizatorowi, Oddziałowi Przewozów Regionalnych Polregio, zwiedzali wagony, jeździli szynobusem i poznali zawód kolejarza. 

czytaj więcej

Wszystkie misie miały swoje święto

 W tym roku obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia odbyły się w szkolnej bibliotece. Dzieci z klas I - III szkoły podstawowej ZPE poznały lepiej historie znanych misiów - Kubusia Puchatka, Uszatka czy Paddingtona. Wydarzenie zorganizowała Agnieszka Nowokuńska. 

czytaj więcej

Z nowoczesności w tradycję :-) Wycieczka do skansenu

Zosia, Kuba i Michał, wyjątkowi uczniowie klasy IVf szkoły podstawowej ZPE, razem z wychowawczynią Magdaleną Zbróg odkrywali przeszłość Warmii podczas wizyty w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

czytaj więcej

Planety zagościły na przedszkolnym placu zabaw

Uczniowie klas II i VI szkoły podstawowej zrobili makietę Układu Słonecznego i zaprezentowali ją przedszkolakom. To kolejny etap realizacji projektu "Kosmos, kosmonauci, kosmici" koordynowanego przez Lidię Skałę przy współpracy z Mariolą Sargalską.

czytaj więcej

Uczniowie ZPE podarowali maskotki małym pacjentom

Dziesięć wielkich worków pełnych pluszaków i dwa kartony niemal nowych książek. Dary zebrane w ZPE szkolna delegacja zawiozła do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Zabawki umilą pobyt, pomogą chorym dzieciom uporać się z terapią.

czytaj więcej

Dzień Unii Europejskiej w szkole podstawowej

Hiszpania, Włochy, Grecja, Dania, Czechy, Niemcy. Kulturę i historię tych krajów poznawali najmłodsi uczniowie ZPE podczas Dnia Unii Europejskiej organizowanego przez Magdę Jaroszewską.

czytaj więcej