Aktualności - szkoła podstawowa ZPE

Konkurs recytatorski wierszy o Olsztynie

 Piotr Krebs i Marek Chaliński z niemal aktorską interpretacją "Legendy o Jakubie" Marii Zientary - Malewskiej wygrali dziś (18.05) szkolny konkurs recytatorski. Drugi był  Łukasz Słowiński za wiersz "Krzywe jezioro" Agaty Grzegorczyk - Wosiek. Trzecie miejsce na podium zajęła Hania Drozdek i wiersz "Święty Jakub" poprzedniej autorki. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. 

czytaj więcej

Integracyjna wycieczka do Gniewu szlakiem zamków gotyckich

 Już po raz ósmy uczniowie ZPE wspólnie z rodzicami i nauczycielami zwiedzali gotyckie budowle poznając historię Polski i regionu. Tym razem wybrali się aż na Pomorze - do Gniewu, gdzie znajduje się imponujący zamek krzyżacki. Poniżej relacja Barbary Zenik, koordynatorki wycieczki. 

czytaj więcej

MiniPlayback show

 Uczniowie szkoły podstawowej obchodzili dziś (10.04) wyjątkowe coroczne artystyczne święto - MiniPlayback Show. Zaprezentowali własne interpretacje popularnych przebojów, od dziecięcych piosenek przez Sławę Przybylską po współczesnego rocka i disco polo :-) 

czytaj więcej

Nowy wiosenny projekt. Dzieci poznają świat przez ogrodnictwo

 Marzę, planuję, działam - tak nazywa się najnowszy projekt edukacyjny w szkole podstawowej ZPE koordynowany przez Ilonę Gdyk i Izabelę Sawilską.  Dzieci z niepełnosprawnością intelektualną założyły w klasie własne centrum badawcze, czyli miniogródek. 

czytaj więcej

Uczniowie poznają zawody

 Jak przekazać dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną wiedzę o specyfice różnych profesji? Zadania podjęły się nauczycielki szkoły podstawowej ZPE. Dziś w (15.02) zorganizowały specjalny apel o popularnych zawodach. 

czytaj więcej

Nowy konkurs, nowy projekt. Uczniowie tworzą album o ptakach

 Nikola, Sebastian, Hubert i Wiktor z klasy Va uczestniczą w pierwszej edycji wojewódzkiego konkursu "Ptaki - literackie i fotograficzne impresje" organizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Centrum Edukacji Ekologicznej. 

czytaj więcej

Sukces szkolnej drużyny w ogólnopolskim konkursie mitologicznym

 Uczniowie szkoły podstawowej ZPE doskonale orientują się w mitach greckich i starożytnych legendach. Dziesięcioro z nich otrzymało dyplomy w konkursie organizowanym przez warszawski instytut Olimpus. Najlepiej wypadł Jacek Ruszczyński - był 21 na blisko 8 tys. uczestników z całej Polski!

czytaj więcej

Uczniowie ZPE podarowali maskotki małym pacjentom

Dziesięć wielkich worków pełnych pluszaków i dwa kartony niemal nowych książek. Dary zebrane w ZPE szkolna delegacja zawiozła do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Zabawki umilą pobyt, pomogą chorym dzieciom uporać się z terapią.

czytaj więcej