Aktualności - szkoła podstawowa ZPE

Duża i Mała Ojczyzna. Integracyjny wyjazd do Gietrzwałdu

Sebastian, Gabrysia i Dawid - wyjątkowi uczniowie szkoły podstawowej ZPE poznawali atrakcje malowniczego Gietrzwałdu razem z rodzinami oraz nauczycielkami Emilią Szczawińską i Anetą Godlewską.

czytaj więcej

Pierwszaki ślubowały w przeddzień Święta Edukacji Narodowej

Od dziś (13.10) tegoroczni pierwszoklasiści ZPE są już uczniami mianowanymi :-) W szkolny poczet zostali uroczyście przyjęci przez Wandę Agnieszkę Jabłońską, dyrektor ZPE i Marię Jasińską - Zamarję, wicedyrektor ds. szkoły podstawowej.

czytaj więcej

Uczniowie ZPE podziękowali powstańcom warszawskim

"Wyślij kartkę bohaterON - włącz historię". Tak nazywa się ogólnopolska akcja pod patronatem MEN, w której wzięli udział także uczniowie klas I - III szkoły podstawowej ZPE. Przygotowali 62 kartki i wysłali uczestnikom Powstania Warszawskiego. Gratulacje!

czytaj więcej

Z nowoczesności w tradycję :-) Wycieczka do skansenu

Zosia, Kuba i Michał, wyjątkowi uczniowie klasy IVf szkoły podstawowej ZPE, razem z wychowawczynią Magdaleną Zbróg odkrywali przeszłość Warmii podczas wizyty w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

czytaj więcej

Bezpieczni w internecie nie tylko w Dniu Dziecka

Jak chronić się przed hejtem w sieci i dlaczego młodzież powinna korzystać z internetu głównie w celu zdobywania wiedzy? O tym dziś (1.VI) traktował specjalny apel z okazji Dnia Dziecka dla uczniów szkoły podstawowej ZPE.

czytaj więcej

Planety zagościły na przedszkolnym placu zabaw

Uczniowie klas II i VI szkoły podstawowej zrobili makietę Układu Słonecznego i zaprezentowali ją przedszkolakom. To kolejny etap realizacji projektu "Kosmos, kosmonauci, kosmici" koordynowanego przez Lidię Skałę przy współpracy z Mariolą Sargalską.

czytaj więcej

Uczniowie ZPE podarowali maskotki małym pacjentom

Dziesięć wielkich worków pełnych pluszaków i dwa kartony niemal nowych książek. Dary zebrane w ZPE szkolna delegacja zawiozła do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Zabawki umilą pobyt, pomogą chorym dzieciom uporać się z terapią.

czytaj więcej

Dzień Unii Europejskiej w szkole podstawowej

Hiszpania, Włochy, Grecja, Dania, Czechy, Niemcy. Kulturę i historię tych krajów poznawali najmłodsi uczniowie ZPE podczas Dnia Unii Europejskiej organizowanego przez Magdę Jaroszewską.

czytaj więcej