Aktualności - szkoła podstawowa ZPE

Przedwakacyjny wyjazd do Parku Dinozaurów w Łebie

Bliskie spotkanie z dinozaurami naturalnej wielkości oraz prawdziwym żywym kangurem. Seans w kinie 7 D, wizyta u neandertalczyków i warsztaty tworzenia amuletów indiańskich amuletów. To tylko część atrakcji, jakie zaliczyli uczniowie na wspaniałej wycieczce.

czytaj więcej

Dzień Sportu uczniów szkoły podstawowej

Sport to przede wszystkim radość, emocje i miło spędzony czas. Dokładnie w takim duchu przebiegała dzisiejsza plenerowa impreza dzieci ze szkoły podstawowej ZPE. Akcję koordynowała rehabilitantka Adelajda Piłat.

czytaj więcej

Młodzi Aktywnie gościli w stadninie

Ostatnie przedwakacyjne spotkanie uczniów z klubu Młodzi Aktywnie odbyło się w stadninie "U Kojrysa". Wyjątkowo wzięli w nim udział rodzice uczestników. Atrakcji nie brakowało, były jazda konna, przejazd bryczką i bliskie spotkania ze zwierzętami.

czytaj więcej

Wycieczka do Ostródy

Ostatni miesiąc roku szkolnego to idealny czas na wyjazdy integracyjne. Uczniowie pięciu klas szkoły podstawowej ZPE wraz z wychowawcami wybrali się do Ostródy. Byli m.in. w muzeum, pływali statkiem po jeziorze Drwęckim, a obiad zjedli w pizzerii.

czytaj więcej

Z nowoczesności w tradycję :-) Wycieczka do skansenu

Zosia, Kuba i Michał, wyjątkowi uczniowie klasy IVf szkoły podstawowej ZPE, razem z wychowawczynią Magdaleną Zbróg odkrywali przeszłość Warmii podczas wizyty w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

czytaj więcej

Bezpieczni w internecie nie tylko w Dniu Dziecka

Jak chronić się przed hejtem w sieci i dlaczego młodzież powinna korzystać z internetu głównie w celu zdobywania wiedzy? O tym dziś (1.VI) traktował specjalny apel z okazji Dnia Dziecka dla uczniów szkoły podstawowej ZPE.

czytaj więcej

Planety zagościły na przedszkolnym placu zabaw

Uczniowie klas II i VI szkoły podstawowej zrobili makietę Układu Słonecznego i zaprezentowali ją przedszkolakom. To kolejny etap realizacji projektu "Kosmos, kosmonauci, kosmici" koordynowanego przez Lidię Skałę przy współpracy z Mariolą Sargalską.

czytaj więcej

Uczniowie ZPE podarowali maskotki małym pacjentom

Dziesięć wielkich worków pełnych pluszaków i dwa kartony niemal nowych książek. Dary zebrane w ZPE szkolna delegacja zawiozła do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Zabawki umilą pobyt, pomogą chorym dzieciom uporać się z terapią.

czytaj więcej