Aktualności - przedszkole ZPE

Dzieci wypisały marzenia. I ... powstała sztuka

Muzyczny spektakl na Dzień Teatru w przedszkolach ZPE był najprawdziwszą podróżą do krainy marzeń przedszkolaków. - Dzieci z pomocą wychowawców spisywały je na kartkach i wrzucały do puszki. Na ich podstawie  napisałyśmy scenariusz przedstawienia - mówi Ewa Targońska, nauczyciel - koordynator inicjatywy. 

czytaj więcej

Koleją przez świat

 Przedszkolaki z grupy IX w dniu 9. 05 były na wycieczce na Dworcu PKP w Olsztynie. Poniżej relacja Aleksandry Niskiej i Anny Krystkiewicz, wychowawczyń. 

czytaj więcej

Wyjątkowi i ekomodni :-)

 Energetycznym pokazem strojów "uszytych" z odpadków podsumowały Tydzień Ekologiczy dzieci z przedszkola integracyjnego ZPE. Przedsięwzięcie koordynowały nauczycielki Bożena Komurek i Aleksandra Rogowska. 

czytaj więcej

Brzydkie kaczątko na Dzień Książki w przedszkolu

 Nauczycielki Katarzyna Czernik (koordynator), Karolina Wiśniewska, Anna Krystkiewicz i Magdalena Jóźwiak przygotowały dzieciom niespodziankę z okazji Dnia Książki :-) Wystawiły fantastyczne przedstawienie "Brzydkie kaczątko" na motywach baśni J.Ch. Andersena, grając nie gorzej od zawodowych aktorów. 

czytaj więcej

Sportowy czwartek w przedszkolu

 Idzie wiosna - najwyższy czas zacząć sportową aktywność :-) Dobry przykład dały dziś (8.03) dorosłym dzieci z przedszkoli specjalnego i integracyjnego ZPE. 

czytaj więcej

W ZPE edukujemy zdrowotnie od najmłodszych lat

Dlaczego trzeba myć ręce przed posiłkiem i szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie? O tak ważnych sprawach rozmawiała dziś (30.09) z dziećmi z przedszkola specjalnego ZPE Grażyna Miśkiewicz, pielęgniarka.

czytaj więcej

W przedszkolu ZPE rosną talenty

Norbert Mazurek z przedszkola specjalnego ZPE zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Cztery pory roku"! Z pomocą mamy narysował kalendarz, wygrał książkę i pamiątkowy dyplom.

czytaj więcej

Wiosenna sztuka wyjątkowych dzieci

Przedszkolaki z grup IV i V przedszkola specjalnego ZPE wystawiły dziś (24.05) wzruszający spektakl o wiośnie dla swoich kolegów. Przedstawienie zakończyło się wielkim wspólnym tańcem i zabawą. 

czytaj więcej