Aktualności - przedszkole ZPE

W ZPE edukujemy zdrowotnie od najmłodszych lat

Dlaczego trzeba myć ręce przed posiłkiem i szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie? O tak ważnych sprawach rozmawiała dziś (30.09) z dziećmi z przedszkola specjalnego ZPE Grażyna Miśkiewicz, pielęgniarka.

czytaj więcej

Andrzejkowo...

 Jak się bawić, to na całego! Zobaczcie fotorelację z udanych Andrzejek w przedszkolach integracyjnym i specjalnym ZPE. Przygotowania koordynowała Katarzyna Ścisło, a gościem specjalnym była Małgorzata Michałowska, wicedyrektor ZPE ds. przedszkoli.   

czytaj więcej

Gotowanie to przygoda

Niby zwykły koktail z truskawkami, a ile przy tym radości :-)  Ostatnie przedwakacyjne zajęcia kulinarne dzieci z grup IV i V przedszkola specjalnego ZPE odbyły się w... plenerze.

czytaj więcej

W przedszkolu ZPE rosną talenty

Norbert Mazurek z przedszkola specjalnego ZPE zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Cztery pory roku"! Z pomocą mamy narysował kalendarz, wygrał książkę i pamiątkowy dyplom.

czytaj więcej

Wiosenna sztuka wyjątkowych dzieci

Przedszkolaki z grup IV i V przedszkola specjalnego ZPE wystawiły dziś (24.05) wzruszający spektakl o wiośnie dla swoich kolegów. Przedstawienie zakończyło się wielkim wspólnym tańcem i zabawą. 

czytaj więcej

Rozstrzygnęliśmy dwa konkursy plastyczne dla przedszkolaków

"Niebiesko dla autyzmu" i "Mały bohater". Tak brzmią nazwy dwóch konkursów plastycznych ogłoszonych przez Lidię Giers i Karolinę Wiśniewską, nauczycielki przedszkola specjalnego ZPE. Dziś (24.05) oba zostały rozstrzygnięte, poniżej wyniki.

czytaj więcej

Dzień Polskiej Niezapominajki 2017

Ile fascynujących tajemnic przyrody może kryć się w zwykłej łące pośrodku blokowiska... Dziś (18.05) sekrety natury odkrywały przedszkolaki ZPE, obchodząc Święto Polskiej Niezapominajki. Wydarzenie koordynowała Renata Kniefel.

czytaj więcej

Ruch to zdrowie, czyli edukujemy prozdrowotnie od najmłodszych lat

W przedszkolu specjalnym i przedszkolu integracyjnym ZPE ruszył program „Dbamy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo” koordynowany przez Magdalenę Jeziorek i Natalię Pasztaleniec. Dziś (16.02) odbyły się pierwsze zajęcia inspirowane gimnastyką.

czytaj więcej