Aktualności - przedszkole ZPE

Sportowy czwartek w przedszkolu

 Idzie wiosna - najwyższy czas zacząć sportową aktywność :-) Dobry przykład dały dziś (8.03) dorosłym dzieci z przedszkoli specjalnego i integracyjnego ZPE. 

czytaj więcej

Zimo - ciepło, czyli poznajemy świat kolorami :-)

 Kreatywność to cecha dobrego nauczyciela, który potrafi dostosować przekaz do słuchaczy i zainteresować ich tematem. Tak właśnie pracuje Aleksandra Rogowska, nauczycielka przedszkola integracyjnego ZPE. 

czytaj więcej

W krainie Pony :-) Karnawałowa dyskoteka przedszkolaków

 Sala konferencyjna ZPE na kilka godzin zamieniła się dziś (7.02) w baśniową krainę zarządzaną przez kucyki Pony. Za sprawą dzieci z przedszkoli integracyjnego i specjalnego ZPE, które bawiły się na karnawałowej dyskotece. Bal zorganizowały Aleksandra Niska (koordynator), Magdalena Jóźwiak, Julia Kisiel, Bogumiła Mikołajczak, Katarzyna Czernik i Katarzyna Ścisło. 

czytaj więcej

Pachnące mydełka dla Babci i Dziadka

 Takie piękne pachnidełka zrobiły dziś (9.01) dzieci z grupy Polne Bratki Aleksandry Rogowskiej i Anety Wilczek dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Zwykłe białe mydła ozdobiły metodą decoupage i powstał wyjątkowy prezent :-) 

czytaj więcej

W ZPE edukujemy zdrowotnie od najmłodszych lat

Dlaczego trzeba myć ręce przed posiłkiem i szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie? O tak ważnych sprawach rozmawiała dziś (30.09) z dziećmi z przedszkola specjalnego ZPE Grażyna Miśkiewicz, pielęgniarka.

czytaj więcej

W przedszkolu ZPE rosną talenty

Norbert Mazurek z przedszkola specjalnego ZPE zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Cztery pory roku"! Z pomocą mamy narysował kalendarz, wygrał książkę i pamiątkowy dyplom.

czytaj więcej

Wiosenna sztuka wyjątkowych dzieci

Przedszkolaki z grup IV i V przedszkola specjalnego ZPE wystawiły dziś (24.05) wzruszający spektakl o wiośnie dla swoich kolegów. Przedstawienie zakończyło się wielkim wspólnym tańcem i zabawą. 

czytaj więcej

Rozstrzygnęliśmy dwa konkursy plastyczne dla przedszkolaków

"Niebiesko dla autyzmu" i "Mały bohater". Tak brzmią nazwy dwóch konkursów plastycznych ogłoszonych przez Lidię Giers i Karolinę Wiśniewską, nauczycielki przedszkola specjalnego ZPE. Dziś (24.05) oba zostały rozstrzygnięte, poniżej wyniki.

czytaj więcej