Aktualności - przedszkole ZPE

Gotowanie to przygoda

Niby zwykły koktail z truskawkami, a ile przy tym radości :-)  Ostatnie przedwakacyjne zajęcia kulinarne dzieci z grup IV i V przedszkola specjalnego ZPE odbyły się w... plenerze.

czytaj więcej

Przedwakacyjne spotkanie z policjantem

Dzieci z przedszkoli integracyjnego i specjalnego ZPE przeszły dziś (22.06) krótki kurs zasad bezpiecznych zachowań i udzielania pierwszej pomocy. W roli prelegenta wystąpił mł. asp. Zbigniew Czossek, dzielnicowy z Nagórek.

czytaj więcej

A my nie chcemy odchodzić stąd...

Dziewięcioro dzieci z przedszkola specjalnego ZPE uroczyście zakończyło dziś (14.06) pierwszy etap edukacji. Od września staną się już uczniami- część z nich w szkole podstawowej ZPE, część w szkołach masowych.

czytaj więcej

Dzień Dziecka w przedszkolu ZPE

Najmłodsze dzieci z ZPE dziś (1. 06) obchodziły swoje święto w tanecznym i radosnym stylu. Imprezę w plenerze koordynowała Anna Góra. Było dużo zabaw muzycznych, wspólne malowanie oraz wspaniały pokaz baniek mydlanych.

czytaj więcej

W przedszkolu ZPE rosną talenty

Norbert Mazurek z przedszkola specjalnego ZPE zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Cztery pory roku"! Z pomocą mamy narysował kalendarz, wygrał książkę i pamiątkowy dyplom.

czytaj więcej

Wiosenna sztuka wyjątkowych dzieci

Przedszkolaki z grup IV i V przedszkola specjalnego ZPE wystawiły dziś (24.05) wzruszający spektakl o wiośnie dla swoich kolegów. Przedstawienie zakończyło się wielkim wspólnym tańcem i zabawą. 

czytaj więcej

Rozstrzygnęliśmy dwa konkursy plastyczne dla przedszkolaków

"Niebiesko dla autyzmu" i "Mały bohater". Tak brzmią nazwy dwóch konkursów plastycznych ogłoszonych przez Lidię Giers i Karolinę Wiśniewską, nauczycielki przedszkola specjalnego ZPE. Dziś (24.05) oba zostały rozstrzygnięte, poniżej wyniki.

czytaj więcej

Dzień Polskiej Niezapominajki 2017

Ile fascynujących tajemnic przyrody może kryć się w zwykłej łące pośrodku blokowiska... Dziś (18.05) sekrety natury odkrywały przedszkolaki ZPE, obchodząc Święto Polskiej Niezapominajki. Wydarzenie koordynowała Renata Kniefel.

czytaj więcej