Aktualności Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce

Zapraszamy na czerwcowe spotkanie Akademii Wyjątkowego Rodzica

Jak sobie radzić z napadami agresji i innymi trudnymi zachowaniami wyjątkowych dzieci? W sobotę 17 czerwca odpowiedzą na to pytanie Aneta Sieradzan i Małgorzata Leszczyńska, terapeutki ZPE. Wsparcie terapeutyczne zapewnią Dominika Plichta i Alina Dylewska.

czytaj więcej

Lista osób zakwalifikowanych na szkolenie „Jak pracować z dziećmi z zespołem Aspergera”.

Przedstawiamy listę osób, które zakwalifikowały się na szkolenie "Jak pracować z dziećmi z zespołem Aspergera" organizowane w dniu 3 czerwca 2017r.

czytaj więcej

Autystyczny hipster, czyli od wiedzy do akceptacji

Być jak autystyczny hipster - tak nazywa się wspólna kampania społeczna realizowana przez Fundację Pro Liberis et Arte we współpracy z m.in. Stowarzyszeniem Wyjątkowe Serce oraz Zespołem Placówek Edukacyjnych. Celem jest wytłumaczenie młodzieży ze szkół masowych, na czym polega odmienność ludzi z autyzmem i że mimo różnic są oni jak najbardziej wartościowi. Jedne z pierwszych takich szkoleń prowadziła Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE i przewodnicząca SWS.

czytaj więcej

Wyjątkowy piknik w Iławie

Prężnie i szybko rozwija się Klub Wyjątkowego Rodzica Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce w Iławie! Nasi przyjaciele zorganizowali właśnie wspaniałą letnią plenerową imprezę dla dzieci z autyzmem oraz ich rodzin. Przeczytajcie relację Renaty Falkowskiej, mamy Dawida z autyzmem, założycielki klubu.

czytaj więcej

Bądź aktywny i weź sprawy w swoje ręce!

Załóż subkonto już dziś. To niezwykle proste. Gwarantujemy minimum formalności i przejrzystą współpracę.

czytaj więcej

Rozświetliliśmy Olsztyn na niebiesko dla autyzmu

W sobotę 2 kwietnia już po raz dziewiąty na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce i Zespół Placówek Edukacyjnych po raz trzeci zorganizowały obchody wyjątkowego święta w Olsztynie. Wieża ratuszowa rozbłysła błękitną iluminacją, a Plac Jana Pawła II zaroił się od niebieskich balonów. Dziękujemy, że byliście z nami!

czytaj więcej

Błękitne Koperty niosą ważną treść

Cztery tysiące niebieskich kopert, a w środku list napisany w imieniu Michała i Adama, dorosłych ludzi z autyzmem. Tak Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce zachęca mieszkańców Olsztyna do pomoc y w budowie Warmińskiej Kuźni Pracy Modrak. Podsumowanie ważnej kampanii juz w najbliższą sobotę 25 października w planetarium olsztyńskim. Zapraszamy serdecznie, atrakcji nie zabraknie!

czytaj więcej

Błękitne Koperty podbiły planetarium

Wielką imprezą w planetarium podsumowaliśmy w sobotę (24.10) kampanię Błękitne Koperty, zachęcającą do wspierania budowy Warmińskiej Kuźni Pracy Modrak dla dorosłych niepełnosprawnych. Partnerzy zadbali o mnóstwo atrakcji, a my - organizatorzy - o świetną atmosferę. - Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, za empatię wobec ludzi niepełnosprawnych - mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE i przewodnicząca Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce. -  W Warmińskiej Kuźni Pracy Modrak absolwenci ZPE będą mogli pracować i mieszkać, wykorzystując swój potencjał i umiejętności zdobyte przez lata nauki. Żeby jednak miejsce mogło powstać, musimy zebrać fundusze na budowę.

czytaj więcej