Aktualności Zespołu Placówek Edukacyjnych

15 wydarzeń na 15 - lecie szkoły :-)

Chcecie poznać nas bliżej? Zobaczcie prezentację przedstawiające najważniejsze wydarzenia w ZPE od założenia w 2002 roku. Wyboru dokonali pracownicy szkoły w głosowaniu internetowym. Poznajcie więc historię szkoły w telegraficznym skrócie.

czytaj więcej

Nareszcie wakacje!

Dziś (23.06) uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017 w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole przysposabiającej do pracy ZPE. Za dwa miesiące spotkamy się znowu, pełni nowej energii i zapału do pracy :-)

czytaj więcej

15 urodziny ZPE za nami

o był wyjątkowo klimatyczny wieczór pełen wzruszeń i wspomnień. W środę 21 czerwca na głównej scenie Teatru im. Jaracza świętowaliśmy uroczyście jubileusz 15 - lecia ZPE. Wystąpili AUTentYcZni My, przyszło wielu przyjaciół naszej placówki.

czytaj więcej

Wystawa na 15 - lecie ZPE

Chcecie poznać lepiej historię naszej szkoły? Zobaczcie ekspozycję zdjęć przy wejściu do patio (obok bocznego wejścia w budynku A). Pokazaliśmy m.in. dzieje rozbudowy budynku, najważniejsze wydarzenia oraz przyjaciół.

czytaj więcej

Adrian Glinka z ZPE wziął udział w projekcie Żywa Biblioteka

- Cieszę się, że mogłem być "żywą książką" i tłumaczyć ludziom, czym jest porażenie mózgowe - mówi Adrian Glinka, uczeń ZPE. - Wyjaśniłem, że niepełnosprawność zaczyna się w głowie, wszystko zależy jak tam sobie człowiek poukłada.

czytaj więcej

Zdrowa Sobota, bardzo potrzebna akcja

Badanie serca, wzroku, poziomu cukru we krwi oraz porady rehabilitantów czy psychologa. To wszystko można było w sobotę 27. 05 wykonać w ZPE - za darmo i bez kolejek. Zdrową Sobotę zorganizowała Elżbieta Andrulonis z pomocą IFMSA, OrtoEye i PCK.

czytaj więcej

Otworzyliśmy restaurację, żeby uczcić 15 urodziny szkoły :-)

W niedzielę 28 maja sala konferencyjna ZPE przeobraziła się w wykwintną restaurację z ekskluzywnym menu i programem artystycznym. Za sprawą Restaurant Day zorganizowanego z pomocą Zespołu Szkół Gastronomiczno - Spożywczych.

czytaj więcej

Uczniowie ZPE wygrali wojewódzki przegląd teatralny

Wielkie gratulacje dla młodych artystów z klas IV - VI szkoły podstawowej ZPE! Wczoraj (17.05) zdobyli pierwsze miejsce w VII Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym „Mały Teatr Wielkich Aktorów” w Lidzbarku Warmińskim za spektakl "Pętla" o autyzmie.

czytaj więcej