Aktualności Zespołu Placówek Edukacyjnych

Wyjątkowa wystawa na niebieskie święto

 Zbliża się kwiecień, Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu. Z tej okazji w środę 21 marca w Urzędzie Miasta odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy obrazów autorstwa najstarszych uczniów ZPE, połączone z kiermaszem wielkanocnego rękodzieła. Już dziś zapraszamy!

czytaj więcej

Uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych

 Nie pogodzili się z zamianą okupacji hitlerowskiej na sowiecką, do końca walczyli o wolną Polskę. Komunistyczny reżim skazał większość z nich na śmierć, a wszystkich na wymazanie z kart historii. Obecnie są wzorami bohaterów, a dzień 1 marca jest od 2011 roku ich świętem - Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. Dziś (2 marca) w ZPE odbyły się dwa apele upamiętniające Żołnierzy Niezłomnych. 

czytaj więcej

EkoWalentynki - czyli kochamy recycling :-)

Przynieś zużyte baterie lub wyeksploatowany drobny sprzęt elektroniczny, a w nagrodę dostaniesz upominek na Dzień Zakochanych. EkoWalentynki zainaugurowały dziś (14.02) zbiórkę elektroodpadów w świetlicy IV ZPE. Akcja trwa do 22 kwietnia br, a koordynatorem jest Piotr Lemański. 

czytaj więcej

Młodzież z ZPE zagrała mecz z trenerami Stomil Olsztyn

To było wspaniałe spotkanie, pełne piłkarskich emocji. Dziś (18.09) naszą szkołę odwiedzili Michał Alancewicz i Mariusz Krupielnik z Fundacji Akademia Sportu Stomil Olsztyn. Najpierw trenowali uczniów ZPE, potem rozegrali mecz i zapewnili, że niedługo znów odwiedzą ZPE.

czytaj więcej

Polska czyta Wyspiańskiego. Dziś czytaliśmy w ZPE

Nasza szkoła już po raz czwarty włączyła się w ogólnopolską akcję "Narodowe Czytanie", organizowaną przez Kancelarię Prezydenta RP. Tegoroczną lekturą było "Wesele". W roli lektorów wystąpili uczniowie i nauczyciele.

czytaj więcej

15 urodziny ZPE za nami

o był wyjątkowo klimatyczny wieczór pełen wzruszeń i wspomnień. W środę 21 czerwca na głównej scenie Teatru im. Jaracza świętowaliśmy uroczyście jubileusz 15 - lecia ZPE. Wystąpili AUTentYcZni My, przyszło wielu przyjaciół naszej placówki.

czytaj więcej

Uczniowie ZPE wygrali wojewódzki przegląd teatralny

Wielkie gratulacje dla młodych artystów z klas IV - VI szkoły podstawowej ZPE! Wczoraj (17.05) zdobyli pierwsze miejsce w VII Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym „Mały Teatr Wielkich Aktorów” w Lidzbarku Warmińskim za spektakl "Pętla" o autyzmie.

czytaj więcej

15 wydarzeń na 15 - lecie szkoły :-)

Chcecie poznać nas bliżej? Zobaczcie prezentację przedstawiające najważniejsze wydarzenia w ZPE od założenia w 2002 roku. Wyboru dokonali pracownicy szkoły w głosowaniu internetowym. Poznajcie więc historię szkoły w telegraficznym skrócie.

czytaj więcej