Aktualności Zespołu Placówek Edukacyjnych

Wyjątkowy szpital zawitał do ZPE

 

czytaj więcej

Dziecko ma autyzm i co dalej? Poradzą specjaliści z ZPE

Dlaczego moje dziecko zachowuje się inaczej niż inne? Jak diagnoza wpłynie na jego życie? To tylko dwa z wielu pytań, na jakie odpowiedzą terapeuci z ZPE podczas cyklu szkoleń dla rodziców. Zapraszamy wszystkich chętnych! Pierwsze spotkanie 5.10, szczegóły poniżej.

czytaj więcej

Młodzież z ZPE zagrała mecz z trenerami Stomil Olsztyn

To było wspaniałe spotkanie, pełne piłkarskich emocji. Dziś (18.09) naszą szkołę odwiedzili Michał Alancewicz i Mariusz Krupielnik z Fundacji Akademia Sportu Stomil Olsztyn. Najpierw trenowali uczniów ZPE, potem rozegrali mecz i zapewnili, że niedługo znów odwiedzą ZPE.

czytaj więcej

Obchodziliśmy Dzień Kropki, święto odkrywania talentów i pokonywania trudności

Każdy z nas ma jakiś talent, sztuka polega na jego odkryciu oraz pewności siebie. Takie motto przyświecało szkolnym obchodom Dnia Kropki, koordynowanych przez Ewę Zawalich.

czytaj więcej

Polska czyta Wyspiańskiego. Dziś czytaliśmy w ZPE

Nasza szkoła już po raz czwarty włączyła się w ogólnopolską akcję "Narodowe Czytanie", organizowaną przez Kancelarię Prezydenta RP. Tegoroczną lekturą było "Wesele". W roli lektorów wystąpili uczniowie i nauczyciele.

czytaj więcej

15 urodziny ZPE za nami

o był wyjątkowo klimatyczny wieczór pełen wzruszeń i wspomnień. W środę 21 czerwca na głównej scenie Teatru im. Jaracza świętowaliśmy uroczyście jubileusz 15 - lecia ZPE. Wystąpili AUTentYcZni My, przyszło wielu przyjaciół naszej placówki.

czytaj więcej

Uczniowie ZPE wygrali wojewódzki przegląd teatralny

Wielkie gratulacje dla młodych artystów z klas IV - VI szkoły podstawowej ZPE! Wczoraj (17.05) zdobyli pierwsze miejsce w VII Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym „Mały Teatr Wielkich Aktorów” w Lidzbarku Warmińskim za spektakl "Pętla" o autyzmie.

czytaj więcej

15 wydarzeń na 15 - lecie szkoły :-)

Chcecie poznać nas bliżej? Zobaczcie prezentację przedstawiające najważniejsze wydarzenia w ZPE od założenia w 2002 roku. Wyboru dokonali pracownicy szkoły w głosowaniu internetowym. Poznajcie więc historię szkoły w telegraficznym skrócie.

czytaj więcej