Aktualności Zespołu Placówek Edukacyjnych

Podsumowaliśmy obchody 15 - lecia szkoły. Dzień otwarty ZPE za nami

W czwartkowe popołudnie nasza szkoła była otwarta dla wszystkich zainteresowanych, nauczyciele i terapeuci prezentowali swoją codzienną pracę. Kolejny dzień otwarty zorganizujemy wiosną, już dziś zapraszamy :-)

czytaj więcej

Szkolni artyści wyruszyli do Dywit

Dziś (11.10) uzdolnieni uczniowie ZPE prezentowali swoje talenty w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach. Wystąpił kabaret, były występy wokalne, pokaz lepienia figur z plasteliny, warsztaty sensoryczne. Akcję koordynowała Lucyna Kulawczuk, nauczycielka muzyki.

czytaj więcej

6 października to Światowy Dzień Porażenia Mózgowego

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Porażenia Mózgowego, czyli ok. 17 mln ludzi na świecie i ok. 25 tys. w Polsce. Dzieci z tą niepełnosprawnością uczą się także w naszej szkole. Właśnie dla nich i dzieci z autyzmem w 2002 roku powstał Zespół Placówek Edukacyjnych.

czytaj więcej

Koniec wakacyjnej laby:-) Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty

W nowym roku szkolnym życzę wszystkim radości, satysfakcji ze zdobywania wiedzy i nowych umiejętności- mówiła dziś Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE, dziś (4. 09) na uroczystej inauguracji.

czytaj więcej

Adrian Glinka z ZPE wziął udział w projekcie Żywa Biblioteka

- Cieszę się, że mogłem być "żywą książką" i tłumaczyć ludziom, czym jest porażenie mózgowe - mówi Adrian Glinka, uczeń ZPE. - Wyjaśniłem, że niepełnosprawność zaczyna się w głowie, wszystko zależy jak tam sobie człowiek poukłada.

czytaj więcej

Dzień Głośnego Czytania w ZPE

- Warto czytać wszystkim dzieciom, nawet nastolatkom - mówi Agnieszka Nowokuńska, bibliotekarka ZPE. W piątek (29.09) zorganizowała wielkie szkolne czytanie dla uczniów "podstawówki". Starsi czytali młodszym, a wszystkim nauczyciele.

czytaj więcej

Uczniowie ZPE wygrali wojewódzki przegląd teatralny

Wielkie gratulacje dla młodych artystów z klas IV - VI szkoły podstawowej ZPE! Wczoraj (17.05) zdobyli pierwsze miejsce w VII Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym „Mały Teatr Wielkich Aktorów” w Lidzbarku Warmińskim za spektakl "Pętla" o autyzmie.

czytaj więcej

Pobiegliśmy z Rotary w szczytnym celu

Silna reprezentacja ZPE wzięła udział w III Charytatywnej Sztafecie Integracyjnej "O co biega" organizowanej przez Rotary Olsztyn. W ten sposób pomogliśmy zebrać fundusze na sprzęt sportowy dla Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z al. Piłsudskiego.

czytaj więcej